Skip to content

Kelebek Gözlemcisi

Kelebek Gözlemcisi

Ah , ne kadar uzak olduğum bir alan.
Bizim burada makro çalışan ve kendilerini kelebek gözlemleri ve yeni tür keşifleri konusunda epey geliştirmiş güzel bir ekip var. Ufuk Karaca, Tamer&Timur Arda , Selçuk Balaban …
Bi pazar heves edip, ben de onların gezisine katılmıştım. İstanbuldan Murat Gencer de ekibe dahil olmuştu. Keyifli bir gündü ama yine de bu tarz bir fotoğrafçılığa meyl’edeceğimi sanmıyorum, her ne kadar evlenince sen de kuş böcek çekmeye başlarsın dediyseler de…Çünkü çok meşakatli. Uçarlarken neredeyse gözle görülemeyecek kadar ufaklar. Bakmayın fotoğraflarda öyle hacimli durduklarına, parmak ucu kadar olanları var. Ve bi daldan bi dala uçuşuyorlar sen de peşlerinde kilometrelerce yürüyorsun. Bi yerde durduğunu gördüğünde usul usul yaklaşıyorsun tam pozisyonunu alacaksın pırrrr , sonra yürü babam yürü yeni baştan.
Şimdi madem bu anlattıkların gibi , bu fotoğrafı nasıl çektin diyeceksiniz. O da konu ile ilgili olanların bildiği ufak bi detay. Kelebekler sabah çiğ yediklerinde, kanatlarını güneşte kurutana kadar böyle hareketsiz duruyorlarmış. Ben de o gün öğrenmiştim. 7-8 kişilik bir gruptuk , görmeliydiniz o kelebeğin başında herkes sırayla nasıl da fotoğraflar çektik , dışarıdan bi gözle çok komik göründüğümüze eminim. Hele kelebeğin gözünden … Yine de o kısa hayatında ona jennifer lopez hayatı yaşattığımız için seviniyorum.
Fotoğrafın bu şekilde oluşmasında Tamer Arda’nın da çok büyük katkıları var, tahmin ettiğiniz gibi arkada bakan gözler de ona ait. Şayet okuyorlarsa o gün beraber olduğumuz arkadaşlara, bu yazı vesilesi ile selamlarımı iletmiş olayım. Eksik olmasınlar.


From
Posted by UfukCRY on 16/12/2010

Leave a comment

required
required

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments

*