Skip to content

Archive for Kasım, 2011

Yedigöller & Gezi , Söyleşi …

19-20 Kasım tarihlerinde Ben , Esra Pozan ve Fahrettin Şankaynağı ile beraber FotoGezileri ve Jolly Tur işbirliğiyle gerçekleşecek olan Yedigöller gezisine katılacak ve de gelen konuklarla söyleşip,fotoğraflarımızı,tecrübelerimizi paylaşarak hep beraber güzel bir gün geçireceğiz…
bilgi için http://www.fotogezileri.com/yedigoller

14 Kas 2011

N.Ç. Davası & Kurgu Fotoğraf

Arkadaşlar , N.Ç. Davasını ve yargı kararını eleştiren bir kurgu fotoğraf çekeceğim. Bir iki haftadır bu konu ile meşgul ediyordum düşüncelerimi, nihayet fotoğrafı düşüncelerimde oluşturmayı başardım. Şimdi her zaman olduğu gibi, o düşüncelerimdeki –sadece benim görebildiğim– imgeleri herkesin görebileceği bir gerçekliğe dönüştürme süreci başlıyor. Fotoğrafın gerçekten de vurucu bir anlamı var.
O anlama ulaşabilmek için bazı hazırlık aşamalarından geçmemiz gerekecek.
Kurguyu açık etmemek için tek tek onlardan bahsetmeyeceğim. Ancak bir önceki şike soruşturması fotoğrafında olduğu gibi, bize yine bir marangozluk işi görünüyor. Bir diğeri ise, fotoğrafın gücünü arttırabilmek için özel efekt makyaj yapabilen bir makyaj sanatçısı ile çalışmam gerekecek. Bu konuda gönüllü çalışabilecek arkadaşlara ulaşabilmek için çeşitli yerlerden duyurular yaptım ve bu duyuruların yayılması için diğer arkadaşlar da sosyal medya aracılığı ile yardımcı oluyorlar.Destekleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Fotoğrafla ilgili -benim yapabileceğim- herşey bittiğinde “potoq creative”‘in yaratıcı 3D ekibi fotoğrafı sonlandıracak ve fotoğraf sizlerle buluşmuş olacak.

8 Kas 2011

1. Uluslararası Tekirdağ Fotoğraf Günleri

1. Uluslararası Tekirdağ Fotoğraf Günleri kapsamında , eleştirel kurgu çalışmalarımın yer aldığı mini bir sergi ile fotoğrafseverlerin karşısında olacağım. Sergi ; 14 Kasım 2011 Pazartesi günü saat 16:00’dan, 20 Kasım Pazar gününe değin NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ’nde gezilebilir.

 

 

5 Kas 2011