Skip to content

Nihayet!

Arkadaşlar , 20 Aralık 2010 tarihi itibariyle siteyi açmış bulunuyorum. Şayet Maya’lar haklıysa , 1 sene kadar da açık kalacak , en kötü ihtimalle. Aslında kişisel sayfamı uzun süre açmamamın belli başlı bazı nedenleri vardı. Bunlardan birisi, fotoğraf paylaşım sitelerinin, fotoğraflarımı paylaşmak ve tepki almak açısından son derece yararlı olmaları.Daha da önemlisi , bu süre içerisinde, fotoğaflarımı kişisel sayfamda paylaşmak ve sergilemek açısından;kendimi yeterli görmemem.Aslında hala öyle düşünmekle beraber, bu yeterlilik derecesinin hiç bir zaman sonu olmadığını görüyorum.O yüzden kendi gelişim sürecimde bu kişisel sayfayı , kendimle arama bir virgül olarak alıyorum. Bundan sonra noktaya doğru giden o uzun yolda neler olup biteceğini hep beraber buradan takip ederiz.
Kişisel Sayfamın hazırlanma sürecininin hızlanmasını sağlayan da belli başlı olaylar oldu. Fotoğraflarımın paylaşım kontrolünün benden çıkmış olması. Fotoğraflarımın paylaştığım platformlardan silinmesi , kaldırılması ,facebook hesabımın bir fotoğraf yüzünden kapatılması ve bunun gibi kontrol dışı olaylar;kendi sayfamı açmayı bir zorunluluk haline getirdi.
Kişisel Sayfamın paylaşımcı , tepki verici olmasını özellikle istedim. Dilediğiniz fotoğrafı paylaşabilir, dilerseniz fotoğraf paylaşım sitelerinde olduğu gibi yorum yazabilirsiniz. Aşağıda linkleri olan iki galeride , fotoğrafların hikayeleri , çekim anlarıyla ilgili notlar var.
http://ufukcry.com/?gallery=elestirel
http://ufukcry.com/?gallery=genel
Nü galeride olan fotoğrafların da , isimleri,anlatımları ve hikayeleri olmakla beraber o kısmı biraz daha sessiz geçtim, ileriki zamanda oradaki kurgu hikayeleri de altlarına yazacağım. Blog bölümünde, yeni projeler hakkında bilgilendirmeler sunmayı düşünüyorum. Çekmeyi düşündüğüm yeni kurgu fotoğraflar için bilgi ve fikir alışverişi yapabiliriz.Hatta beni bir konu üzerine kurgu yapmaya teşvik edebilir hatta zorlayabilirsiniz de , bu size kalmış.Yeni projeler için biriktirdiğim epey bi aksesuar listem oluştu , zaman zaman onları da paylaşıp, onları nasıl fotoğrafa dönüştüreceğim konusunda da yazılar yazmayı düşünüyorum. Bir fotoğrafın oluşum sürecini başından bitimine kadar beraber de yaşamış oluruz böylelikle.

Yeni paylaşımlarda görüşmek dileğiyle …

Posted by UfukCRY on 21/12/2010
1 Comment Post a comment
  1. 12/21/2010

    Evet gerçekten de Nihayet :)
    Hayırlı Olsun, zevkle takip edeceğim :)

    Cevapla

Leave a comment

required
required

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments

*