Skip to content

Yeni yıl ” Yeni Fotoğraflar “

2010 yılını geride bırakmak üzereyiz. Bu yazıyı yazmaya başladığım saati baz alırsak 5 saat 10 dakika sonra , 2011 yılına girmiş olacağız. Bu vesile ile herkese iyi bir yıl diliyorum. Yalnız çok da abartmamak gerekiyor. Sıradan bir tarih değişiminden başka çok da mühim bir olaymış gibi gelmiyor bana. Yine de ertesi gün tatil olan her bayram ve özel günü çoşkuyla kutlayasım var. Bu geceyi de öyle yapacağım , arkadaşlarla bi araya gelip , güzel bir gece geçireceğiz diye tahmin ediyorum.
2011 yılında gerçekleştirmeyi düşündüğüm fotoğraflardan da bahsetmek istiyorum sizlere. Hangi sıralamayla olur bilmiyorum ama önümüzdeki günlerden itibaren yavaş yavaş çekimlerine de başlarım. Neler mi olacak ; “Süperman ve örümcek adamla ilgili fotoğraflar çekeceğim.Bunlar tahmin edebileceğiniz gibi mizah ağırlıklı olacak. “Pinokyo” ile ilgili bir kurgu düşünüyorum.(Pınar Akpınar , benim için çok güzel bir pinokyo tasarladı. Kendisi kukla tasarımı konusunda oldukça yetenekli ve çok güzel işleri var) “Palyaço” ile ilgili yeni fotoğraflar olacak, bunlar da ilk fotoğrafta olduğu gibi yine hüzünlü olacaklar. “Hannibal Lecter”‘i fotoğraflaştıracağım. LOST dizisinden sonra izlemeye başladığım çoğu dizinin başlangıç bölümleri nedense Uçak kazazı yaşanarak başlıyor. Ben de bir uçak kazası fotoğrafı çekmeyi planlıyorum, sahnenin büyük bölümünü oluşturduk,
ufak tefek ayrıntılar kaldı. Yukarıda bahsettiğim fotoğrafların hepsinin kostüm ve aksesuarları hazır, sadece fotoğraflanmayı bekliyorlar. “Sindirella – Kül kedisi” masalını fotoğraflamayı düşündüğüm bir kurgu var ,neredeyse 2-3 senedir aklımda hazır bekliyor umarım 2011 yılında o düşünceyi fotoğraflaştırmış olurum. “Veresiye Satan Peşin Satan” figürünü yine mizahi bir şekilde fotoğraflayacağım. “Görücü Usulü”“evliliklerle ile ilgili bir kurgu da düşünüyorum ama kalabalık bir model kadrosu gerekiyor , sahneyi oluşturabilirsem bu yıl içinde o fotoğrafı da çekmiş olurum. “Alice Harikalar Diyarında” yine fotoğraflamayı düşündüğüm kurgusu hazır çalışmalarımdan ,
“Grup Psikolojisi” yine bu yıl içinde çekmeyi düşündüğüm,kurgusunu hayal ettiğimde gülümsememe neden olan hoş bir fotoğraf. “Ruhsuz Bedenler Ülkesi” yine kalabalık bir sahne hazırlığı ve özel mekan gerektiren güzel bir fotoğraf,umarım o düşüncemi de fotoğraflaştırmış olurum. Bunların yanında yine gündemi takip ederek – gündeme özel – kurgular yapmayı da düşünüyorum. Daha burada yazamadığım fotoğraf projelerini de katarsak fotoğrafla dolu bir yıl geçireceğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. Web sitemin blog bölümünü takip ederseniz, gerçekleştireceğim yeni projelerle ilgili , bilgiler , çekim öncesi fotoğraflar , kamera arkası görüntüleri paylaşmayı düşünüyorum.

En kısa zamanda görüşmek dileğiyle

Posted by UfukCRY on 31/12/2010
10 Comments Post a comment
 1. 12/31/2010
  murat selçuk

  Kurgular harika:) Seve seve model olunur :)

  Cevapla
 2. 01/1/2011
  pınar akpınar

  merakla bekliyorum 😉

  Cevapla
 3. 01/4/2011

  Sevgili Ufuq
  . “Ruhsuz Bedenler Ülkesi” bence bu önemli bir proje, deklanşörüne quwwet :-)

  Cevapla
  • 01/4/2011

   ya evet , öyle de … Onu gerçekleştirene kadar göbeğim çatlar benim :)

   Cevapla
   • 01/7/2011

    ” çıkacaksan en yükseğe, gideceksen en uzağa, Yapacaksan en iyini” yaparsın. san güveniyor ve harbi gaz veriyorum :-)

    Cevapla
 4. 02/4/2011

  Alice Harikalar Diyarı’nı çok merak ediyorum :)

  Cevapla
  • 02/8/2011

   eğlenceli bir fotoğraf. bir takvim veremiyorum ama bu yıl içinde çekilecekler arasında . umarım kısa zamanda olur.

   Cevapla
 5. 12/14/2011
  Emin

  Fotoğrafa yeni başlayan biri olsamda çekimlerinizin çok farklı olduğunu görüp algılayabiliyorum.Algılayamayan lardanda olabilirdim dimi :)
  Ve çok beğeniyorum.

  Cevapla

Leave a comment

required
required

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments

*