Skip to content

Fahrettin Şankaynağı gözüyle UfukCRY

Ufuk Kıray

Beş yılı geçti sanırım tanıyalı…

Ben onu hep internetin haylaz,yaramaz ve uçarı çocuğu diye tanımlarım.

Oysa,sessiz,neredeyse soluğu çıkmayan biridir çoğu zaman.Ama iç dünyasında rengarenk bir lunapark yaşatır.Çok kişi Ufuk’u sıradışı fotografları ve fotograf altı yorumlarındaki haylazlıklarıyla bilir.

Ama bende üç Ufuk vardır;
Biri,çok kişinin tanıdığı Ufuk.

İkinci Ufuk ,beyefendi,yüreği ile hareket eden,adam gibi adamdır .Bende özel bir yeri vardır ve çok severim bu Ufuk’u…

Üçüncü Ufuk,eğer batıda yaşaydı,randevu ile ulaşılabilecek bir sanatçı,dahi bir yetenek olarak karşımıza çıkardı…Bu Ufuk ise, bende hep saygın bir yerdedir…Fotografa başladığım yıllara denk geldigi için tanışmamız onun fotograf serüvenini de yakından takip edebilme imkanını elde ettim.

‘’Türk Fotografında Uslup ‘’başlığında bir çalışma yapılırsa,inanıyorum ki,yeni jenerasyondan Ufuk da bu çalışmada mutlaka anılacaktır…

Yaptığı fotograf görsel şölenden öte,her karesi bir hikaye anlatır,düşündürür ve bunu mizahi bir tadda biraz da karikatürize ederek sunar izleyenlerine.Fotografında,toplumsal çarpıklıklara duyarsız kalmaz,duygu ve düşüncelerini,ince zeka ürünü olarak özenle karelerine koyar.

Sevgili Ufuk,bu yazımdan sonra şımarma lütfen.

Yolun açık olsun ki;seni keyifle izlemeye devam edebilelim.

Fahrettin Şankaynağı

27 Ocak 2011/ İstanbul

Posted by UfukCRY on 27/01/2011
2 Comments Post a comment
 1. 01/27/2011
  Coskan/Ozge Gundogar

  Tum yazilanlarin altina imzamizi atiyoruz ailecek. Batidaki ufuk konusunu batida yasayan ve seni taniyan bir aile olarak sanata sanatci gozuyle bakicak yeterliligimiz olmasa da cogu zaman biz de tartisiyoruz. Bir gun buralarda da calismalarini gormek istiyor ve Fahrettin Beyin dileklerine katiliyoruz .

  Cevapla
  • 01/27/2011

   ben de sizin bebeği dört gözle bekliyorum. Bebek olunca Londra’ya geleceğiz nasılsa , Bi Batı’p çıkalım orada, gelmişken :)

   Cevapla

Leave a comment

required
required

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments

*